جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۶
ناصر محامی / عضو هیات‌مدیره جامعه حسابداران رسمی ایران

تاثر بر تاثر - مجمع عمومي جامعه حسابداران رسمي

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 1193
 
 
 روز چهارشنبه ٢٨ مهرماه  مجمع عمومي جامعه حسابداران رسمي در نوبت سوم آن در پژوهشگاه نيرو تشكيل يافت و براي :

الف) استماع گزارش عملكرد شورايعالي و تصويب آن 
ب) تعيين حق حضور اعضا شورا و
ج) تعيين روزنامه كثيرالانتشار براي درج آگهي هاي جامعه
 
تعداد ٨٦ نفر از اعضا( بنا به اعلام دبير كل) در جلسه حضور يافتند از اين ٨٦ نفر دوازده نفر اعضا شورا و هييت مديره و هييت عالي نظارت و هييت بدوي انتظامي كه هر كدام به نوعي وظيفه يا مصلحت حضور داشتند بودند و بقيه يعني ٧٤ نفر ديگر از أعضائي بودند كه دلشان خواسته بود در مجمع شركت كنند .

قبل از شروع رأي گيري يكي از اعضا هييت رئيسه جلسه  سخناني با اين مضمون بيان كردند ""...... تاثر خود را از عدم استقبال اعضا جامعه از مجمع عمومي و عدم مشاركت آنان اعلام ميدارم و ...."" اگر ايشان چنين مطالبي با اظهار تاثر از عدم استقبال اعضا و تعبير آن به بي توجهي به سرنوشت و امور جامعه بيان نمي فرمودند بنده نيازي به تصديع أوقات رفقا نداشتم اما،

براستي آيا بايد از عدم حضور و استقبال اعضا از مجمع عمومي متاثر بود يا از حضور اين تعداد اندك ٧٤ نفر از دو هزار و دويست نفر ؟؟ 

آيا به نظر شما مجمع عمومي كه حتي اختيار انتخاب بازرس و تعيين حق الزحمه او را ندارد چه برسد به كارهاي مهم تر و حياتي تر، شايسته شركت و استقبال اعضا است؟
حد اعضا جامعه همين كارهاي كوچولو مثل تعيين حق حضور و روزنامه كثيرالانتشار است؟
كساني كه حق انتخاب بازرس و تعيين حق الزحمه او را از مجمع گرفته اند ، زحمت تعيين روزنامه كثيرالانتشار بهمراه تعيين حق حضور اعضا شورا را هم خود بعهده ميگرفتند، سخت بود؟؟
يا ميخواستند يك بيست سي ميليون تومان هزينه براي هيچ كار جدي روي دست جامعه بگذارند بعلاوه اتلاف چند ساعت وقت اعضا؟؟

به نظر شما اينكه روزنامه دنياي اقتصاد روزنامه كثيرالانتشار جامعه باشد يا روزنامه ديگر يا حق حضور اعضا شورا چهارصد هزارتومان باشد يا بيشتر و كمتر اهميتي دارد كه اعضا از گوشه و كنار تهران با اين وضع ترافيك در يك جا جمع شوند و سه چهار ساعت هم وقت بگذارند؟ نميشد همانهايي كه قبلا بازرس دائمي تعيين كرده و حق الزحمه او را هم بعنوان قانون وارد اساسنامه جامعه كرده اند اين زحمت را هم متقبِّل ميشدند و ديگر اعضا را براي " هيچ" دعوت نمي كردند؟

اين مجمع سالانه (مخصوصا اين آخري ) آنقدر بي خاصيت است كه برخلاف سنوات قبل تعداد بيشتري از اعضا شوراي عالي كه قرار بود عملكرد آنان( بگذريم كه شورا يك نهاد إجرائي نيست) تصويب شود ، اصلا زحمت شركت بخودشان ندادند

نكته : حتي سخنرانان دائمي اين مجامع آقايان هشي و شمشيرساز هم امسال ضرورتي براي شركت در مجمع نديدند. 

نميدانم بايد همانند عضو هييت رئيسه مجمع از عدم استقبال اعضا متاثر بود ؟ يا از حضور اعضا براي هيچ؟؟