جمعه ۲۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵

تصویب کلیات لایحه برنامه ششم توسعه کشور در کمیسیون تلفیق

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 839
 
 
مفتح:
کلیات لایحه برنامه ششم توسعه کشور در کمیسیون تلفیق تصویب شد/تعیین رؤسای کارگروه های تخصصی
سرویس اقتصادی
 
سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون گفت: مصباحی‌مقدم، عبداللهی، قاضی‌زاده‌هاشمی و ابوترابی‌فرد به ترتیب به عنوان رؤسای کارگروه زیربنایی و تولیدی، فرابخشی، اجتماعی و فرهنگی و کارگروه امنیتی و دفاعی انتخاب شدند.
سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۲

کلیات لایحه برنامه ششم توسعه کشور در کمیسیون تلفیق تصویب شد/تعیین رؤسای کارگروه های تخصصی
محمدمهدی مفتح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نتیجه امروز (سه شنبه، 17 فروردین ماه) جلسه کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور گفت: جلسه امروز با حضور نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تشکیل و گزارشی از مراحل تنظیم و تدوین برنامه ششم ارائه شد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین لایحه  به همراه مستنداتی از اعداد و ارقام این لایحه از سوی دولت ارائه شد که نمایندگان سوالات خود را در این خصوص مطرح و پاسخ خود را از سوی رئیس سازمان مدیریت دریافت کردند سپس در ادامه جلسه برخی نمایندگان به عنوان مخالف و موافق کلیات لایحه صحبت کردند.
محمد مهدی مفتح
وی افزود: در نهایت کلیات برنامه ششم توسعه کشور به رأی گذشته شد که با 21 رأی از جمع 34 نفر نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید؛ پس از آن کمیسیون وارد جزئیات شد که بر همین اساس 4 کارگروه برای این مطلب تشکیل داد تا متناسب با عنوان خود به بررسی موارد پرداخته و بعد از ارائه گزارش به صحن کمیسیون و رأی گیری در پایان نتیجه به صورت گزارشی به صحن علنی ارائه شود.

مفتح در ادامه به تشریح کارگروه‌های تشکیل شده در کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور پرداخت و گفت: کارگروه امور زیربنایی و تولیدی به ریاست غلامرضا مصباحی مقدم، کارگروه فرابخشی به ریاست رضا عبداللهی، کارگروه اجتماعی و فرهنگی به ریاست امیرحسین قاضی زاده هاشمی و کارگروه امنیتی و دفاعی به ریاست سیدمحمدحسن ابوترابی فرد اسم کارگروه هایی است که قرار است جزئیات برنامه ششم را بررسی کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور در پایان خاطرنشان کرد: طبق هدف گذاری کمیسیون تلفیق زمانبندی کار به گونه ای صورت گرفته است که مجلس نهم بتواند تصویب لایحه برنامه ششم توسعه کشور را به اتمام برساند./